TARİHÇEMİZEğitimci Mehmet İşler liderliğinde sektöre 1989 yılında ilk adımını atan İşler Yayın Grubu, bugün 41 farklı yayınevini bünyesinde barındırmaktadır. Türkiye sathına yayılan İşler Kitabevleri ise 500 şubeye ulaşmıştır.

Branşında kendisini kanıtlamış en seçkin, en donanımlı, en başarılı, en nitelikli, en tecrübeli, Türkiye’de eğitim alanında parmakla gösterilen en yetkin yazarların hazırladığı ve çeşit olarak 10 bini geçen kitap sayısıyla İşler Yayın Grubu; sektörün en güçlü aktörlerinden birisi olarak değerlendiriliyor.LGS, YKS, MSÜ, YÖK-Dil, KPDS ve KPSS için yardımcı kaynak eser üretiminde milyonlarca tiraja ulaşan İşler Yayın Grubu, sınava hazırlanan öğrencilere profesyonel destek sunmada sektörün öncülüğünü yapıyor.  
 Yeni nesil soru üretimi ve dijital yayıncılıkta da öncü konumda olan İşler Yayın Grubu ile İşler Kitabevlerinde çalışan personel sayısı bugün 3 bini aşmış vaziyette. Sınav sektöründe en fazla personel çalıştırma unvanına ulaşan İşler Yayın Grubu, bütün çalışanlarının sertifikalı olmasına azami dikkat ediyor. İşler Yayın Grubu, ilke olarak sertifikasız personel çalıştırmıyor..

Ülkemizde 30 milyon öğrenciye bir şekilde dokunan İşler Yayın Grubu, her alanda şeffaflığı benimsediği gibi mali konularda da şeffaflığı kendisine ilke edinmiş kurumların başında geliyor. Üç binin üzerinde personel çalıştırarak istihdama büyük katkılar sunan İşler Yayın Grubu, ödediği vergi miktarıyla da Türkiye’de dereceye giren kurumların başında geliyor.